اخبار
»

به گزارش هلال نیوز به نقل از تسنیم، دبیرسوگواره‌های عاشورایی هیئت از آغاز به کار ششمین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت و سومین فراخوان گرافیک محیطی هیأت خبر داد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ابنا، در طول ماه محرم موکب های زیادی در شهر کربلای معلی به پذیرایی از زائرین می پردازند.

به گزارش هلال نیوز به نقل از تسنیم، مدیر موسسه هنر و ادبیات هلال از استقبال مخاطبان ادبیات آئینی از اثر جدید غلامرضا سازگار خبر داد.

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب:

عاشورا درس می‌دهد که جبهه‌ی دشمن با همه‌ی توانایی‌های ظاهری بسیار آسیب‌پذیر است.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایسنا، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: یازدهمین گردهمایی «زنان عاشورایی» با هدف شناساندن نقش و جایگاه زنان در حماسه های مذهبی و تاریخی قیام عاشورا درسالن همایش های برج میلاد برگزار می شود.

به گزارش هلال نیوز به نقل از عقیق، همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) مجموعه صوتی «زمزمه حسینی» با صدای صدها صداپیشه نوجوان و جوان از سراسر ‏کشور در رادیو صدای مهربانی تولید شد‎.

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دعبل، تعزیه تشکیل‌شده از بخش‌های مختلفی نظیر پیش‌واقعه، رجزخوانی و ضربی‌خوانی‌های به‌خصوصی است. روضه‌خوانی و آهنگ عشق، مغلوب‌خوانی، مخالف‌خوانی و سینه‌زنی زیرمجموعه‌های تعزیه و روضه هستند. مرثیه‌خوان‌ها باید به آنچه قرار است بخوانند، آگاهی کامل داشته باشند. 

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب:
دو حرکت عمّه‌ى ما -زینب کبرا (علیهاالسّلام)- انجام داد: یک حرکت، حرکت اسارت بود به کوفه و شام و آن روشنگرى‌ها و آن بیانات که مایه‌ى افشاى حقایق شد؛ یک حرکت دیگر، آمدن به زیارت کربلا در اربعین بود؛ حالا اربعین اوّل یا دوّم یا هرچه. این حرکت به معناى این است که نباید اجازه داد که انگیزه‌هاى خباثت‌آلودى که قصد دارند مقاطع عزیز و اثرگذار و مهم را از یادها ببرند، موفّق بشوند؛ البتّه موفّق هم نخواهند شد.   ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ بیانات در دیدار مردم قم

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دعبل، نذر فرهنگی وقت و مهارت افراد را ترویج می ‌کند تا موضوع نذر فقط در محدوده نذر مال، اموال و مایملک افراد قرار نگیردو کسانی که دارای تخصص و مهارت هستندنیز، مجالی یابند تا به‌وسیله نذر وقت و مهارت خود، ادای نذر کنند و انسان در قید حیات و توسط خود به دیگران نفع برساند

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دعبل، با شــروع ایام ســوگواری و عزاداری امام حســین(علیه السلام) تغییراتی عمده در فعالیتهای روزانه همه افراد برای حفظ شأن و قداست این ایام رخ می دهد؛ چرا که افراد در این ایام معمولاً به واســطه غلبه فضای مناسکی در جامعه و ظهور پُررنگ نمادهای عاشــورایی در اجتماعات، تحت تأثیر این نمادها احســاس معنویت شدیدتری نسبت به ایام دیگر دارند و بیشتر به مفاهیم مقدّ س پیرامون آن می اندیشند.

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کرد: پنجمین دوره انتخابات سراسری شورای هیئات مذهبی کشور 5 آبان برگزار می‌شود.

عبارت‌هایی مانند «عبرت‌های عاشورا» و «نقش عوام  و خواص در حادثه‌ی عاشورا» در سال‌های اخیر و علی‌الخصوص در پی حوادث فتنه‌ی سال 1388 به طور جدی مورد توجه اهالی فکر و اندیشه و رسانه قرار گرفته است. سابقه‌ی طرح این موضوعات توسط رهبر معظم انقلاب به دهه‌ی هفتاد شمسی برمی‌گردد؛ هنگامی که ایشان به‌تفصیل زمینه‌ها و علل و اهداف نهضت عاشورا را تبیین کردند. ایشان اندیشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه را به تأمل درباره‌ی این موضوعات و تولید محتوا در این باره فراخواندند.

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تبلیغات اسلامی، مدیر سیستم مرکزی سامانه طوبی از ورود اطلاعات 51 هزار و 605 مداح و شاعر آیینی در بانک اطلاعات تشکلهای دینی (سامانه طوبی) خبر داد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از عقیق، فرخوان سومین سوگواره نوحه های عاشورایی با موضوع بانوان نقش آفرین در حماسه کربلا اعلام شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ابنا، عملیات اجرایی پروژه ساخت صحن حضرت زهرا(سلام الله علیها) در حرم امیرالمومنین (علیه السلام) در ماه محرم هم ادامه دارد.

سرود میلاد امام رضا علیه السلام

سرود میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها

سرود ولادت حضرت رضا (علیه السلام)

ناد علیا مظهر العجائب / آلبوم امیر عشق

قال الرّضا علیه السلام

هر مؤمنی در مدح ما شعری بگوید خداوند متعال (برای او) در بهشت شهری هفت برابر وسیع‌تر از دنیا بسازد و در آن شهر هر فرشته‌ای و هر پیامبر مرسلی به دیدار او روند.

(وسائل‌الشیعه: جلد 14، صفحه 598)
مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک