موسسه هنر و ادبیات هلال
اخبار
»

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب:

من مواعظ النبی صلی الله علیه وآله وسلّم:من أصبح من أمتی وهمّته غیراللّه فلیس من اللّه ومن لم یهتمّ بأمور المسلمین فلیس منهم ومن أقرّ بالذل طائعاً فلیس منّا أهل البیت.
هرکس که صبح کند درحالی که در انگیزه‌ها و نیت‌هایش رضای الهی نقش و تأثیر نداشته باشد، جزء جنداللّه و عاملان للّه، محسوب نمی‌شود و هرکس که صبح کند و نسبت به مصالح و مفاسد مردم و جامعه مسلمین بی‌تفاوت باشد در زمره مسلمین واقعی، به حساب نمی‌آید.
اهتمام به امور مسلمین مصادیق مختلفی دارد. مصداق اعلایش اهتمام به امور امت اسلامی و عزت و اقتدار و حکومت مسلمین است و مصداق دیگرش رسیدگی به حوائج ضعفاء و مستمندان است. هرکس که با رغبت تن به ذلت دهد از ما اهل بیت نیست. باید دانست که تسلیم با ذلت، تنها در مقابل قدرتمندان سیاسی نیست بلکه ذلت در مقابل ثروتمندان و سرمایه‌داران را نیز شامل می‌شود. انسان نباید برای حرص و طمع و حطام دنیوی، خود را ذلیل کند. در روایتی وارد شده است که مؤمن همه چیز را می‌پذیرد جز ذلت را.۱۳۷۸/۱۰/۲۱

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، دبیر دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس، از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این کنگره تا ۲۰ خرداد ماه خبر داد و گفت: این تمدید به درخواست جمع بسیاری از شعرای محترم کشور به منظور خلق آثار بهتر به لحاظ کمی و کیفی درنظر گرفته شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، طرح توسعه حرم امامین عسکریین(علیهما السلام) به همت ستاد بازساری عتبات در حال انجام است که در این طرح احداث صحن سیده نرجس(سلام الله علیها) نیز پیش‌بینی شده است.

به گزارش هلال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کارگردان مجموعه تلویزیونی «آنام» همکاری خود را برای تولید سریال حضرت معصومه (سلام الله علیها)، با تولیت حرم آغاز کرده است.

به گزارش هلال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ماه رمضان فرصت پرفضیلتی برای رسیدن به سعادت الهی است که در این گزارش به نماز‌های این ماه اشاره شده است.

به گزارش هلال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری  اعلام کرد به احتمال زیاد روز پنج شنبه 27 اردیبهشت روز اول ماه مبارک رمضان است.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) :

قیلَ : یا رَسولَ اللّهِ ، أیُ الصَّومِ أفضَلُ؟ قالَ : «صَومُ شَعبانَ تَعظیما لِرَمَضانَ» .

به پیامبر خدا گفتند : کدام روزه برتر است؟ فرمود : «روزه شعبان در بزرگداشتِ رمضان» .

السنن الکبرى ج ۴ ص ۵۰۳ ح ۸۵۱۷

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب:

من به ذهنم رسید که این توصیه را هم عرض کنم که این نوافل سى‌وچهار رکعتى که براى نمازهاى روز و شب وارد شده است، بسیار با ارزش است. ماه رمضان فرصت خوبى است. ما غالباً اهل نوافل نیستیم. ولى ماه رمضان که مى‌شود، چه مانعى دارد؟ کدام کار با دهان روزه، بهتر از نماز خواندن؟ چهار رکعت نماز ظهر است، قبل از این چهار رکعت، هشت رکعت نافله دارد؛ چهار دو رکعتى. چهار رکعت نماز عصر است و قبل از این چهار رکعت، هشت رکعت نافله‌ى نماز عصر است. این نوافل را بخوانید. همچنین نوافل مغرب را که از اینها مهمتر است؛ و نیز نوافل شب که یازده رکعت است. همچنین نافله‌ى صبح که دو رکعت است. کسانى هستند که در ایام معمولى سال، برایشان مشکل است پیش از اذان صبح براى نماز شب بیدار شوند. ولى در این شبها، به طور قهرى و طبیعى بیدار مى‌شوند. این یک توفیق الهى است. چرا از این توفیق استفاده نکنیم؟ ان‌شاءاللَّه فرصتهاى ماه رمضان را مغتنم بشمارید. ۷۱/۱۲/۰۴

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، فراخوان دومین کنگره ملی شعر ویژه سرود، ترانه و تصنیف دفاع مقدس «ترنم حماسه» توسط سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه هنر و ادبیات هلال، نسخه الکترونیکی شماره های جدید پیام محراب ویژه اردیبهشت و خرداد ماه و ماه مبارک رمضان را در اپلیکیشن پیام محراب بخوانید.


جهت دریافت نسخه اندروید اپلیکیشن پیام محراب کلیک نمایید.  

جهت دریافت نسخه ios اپلیکیشن پیام محراب کلیک نمایید.

به گزارش هلال نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی، رضا معممی‌مقدم در زاهدان گفت: وقتی صحبت از دستاوردهای انقلاب می‌شود، غالبا به سراغ دستاوردهای فیزیکی می‌رویم، درحالی‌که تعظیم شعائر از بزرگترین برکات انقلاب اسلامی است.

به گزارش هلال نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد دعبل، این کتاب محصول نهایی پژوهشی است که در سال‌های 1394 و 1395 در بنیاد دعبل خزاعی انجام شده است.

به گزارش هلال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایام ماه مبارک رمضان،‌ از جمله شب‌ها و روزهایی است که انسان در تزکیه نفس خود به جهاد می‌پردازد. شما در این گزارش می‌توانید هیئت‌های مذهبی را که در شب‌های ماه مبارک رمضان برپا هستند، مشاهده کنید.

به گزارش هلال نیوز به نقل از مهر، بخش هایی از سخنان رهبر کبیر انقلاب را به مناسبت پایان ماه شعبان و طلیعه ماه مبارک رمضان از نظر می گذرانیم.

معرفی کتاب یک ماه خون گرفته یازده / اثر جدید استاد غلامرضا سازگار

قال رسول الله صلی الله علیه وآله

گناه‌کارترین فرد در عرفات کسی است که از آن جا بازگردد در حالی که گمان می‌برد آمرزیده نخواهد شد.

(بحارالانوار:جلد 99،صفحه 248)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک