گل‌آرایی حرم امام رضا(علیه السلام) توسط خادمان.

 

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، همزمان با ایام پر خیر و برکت دهه کرامت، آستان قدس رضوی برنامه‌های مختلف و متنوعی برای زائران و مجاوران حرم نورانی امام رضا(علیه السلام) در نظر گرفته که در این زمینه 10 هزار خادم آستان به خدمت رسانی به زائران حرم خواهند پرداخت.

گلباران حرم امام رضا(ع) یکی از برنامه‌های آستان در دهه کرامت است که در دو نوبت انجام می‌شود. نوبت اول روز گذشته همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) توسط دختران مشهدی انجام شد.  
 
این مراسم از میدان شهدای مشهد آغاز و با همراهی خادمان آستان تا حرم امام رضا(ع) ادامه پیدا کرد.  
 
گل‌آرایی حرم و تعویض گل‌های حرم نورانی امام رضا(ع) از دیگر برنامه‌های حرم بود که توسط خادمان آستان و در حضور عموم مردم به زیبایی انجام شد.  
 
دیگر برنامه گلباران حرم امام رضا(ع) روز میلاد امام رئوف(ع) انجام خواهد شد که این مراسم هم از میدان شهدای مشهد انجام خواهد شد.

 

 

 

 

 


تاریخ ارسال : دوشنبه 25 تیر 1397
آخرین بازدید : یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
تعداد بازدید کننده : 316
دفعات مشاهده : 316
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

مناجات ماه رمضان

سرود میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام

نوحه شهادت حضرت علی علیه السلام

قال رسول الله صل الله علیه واله و سلّم

آگاه باشید هر کس علی را دوست داشته باشد خداوند حکمت را در قلب او، و راستی و درستی را بر زبان او جاری سازد و درهای رحمت خود را برای او باز کند.

(البحار: جلد 27، صفحۀ 89،114)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک