فراخوان چهاردهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن منتشر شد.

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایرنا، موضوع های چهاردهمین نشست تخصصی استادان، قاریان و حافظان ممتاز قرآن کریم شامل دعا و اذان است که بخش دعا به محورهایی همچون «دعاخوانی و دعاخوان ـ بایدها و نبایدها»، «دعاخوانی ـ اداء و جلوه‌های فنی و هنری» ، «دعاخوانی ـ سبک‌ها و فرهنگ‌ها»، «دعاخوانی ـ ملاک‌ها و معیارهای پخش از رسانه» و «دعا ـ انتخاب و تقطیع متن» اختصاص دارد.

در بخش اذان موضوع هایی همچون «اذان ـ اداء و جلوه‌های فنّی و هنری»، «ویژگی‌های اذان گلدسته‌ای»، «اذان ـ ملاک‌ها و معیارهای پخش از رسانه» ، «اقتضائات رسانه‌ای تولید و پخش اذان و ویژگی های بایسته اذان‌های مصوّبِ پخش از صدا و سیما» و «اذان ـ سلایق و ذائقه عمومی» مطرح شده است.
پژوهشگران تا 15 تیر سال 97 فرصت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این نشست به نشانی تهران، بزرگراه رسالت، رو به روی مصلی، مجتمع امام خمینی (ره)، ساختمان 14، شورای عالی قرآن ارسال کنند.
معاون اجرایی شورای عالی قرآن درباره جزییات این رویداد گفت: نشست تخصصی شورای عالی قرآن در چهاردهمین سال خود، در یک بخش به موضوع «دعا» و «اذان» خواهد پرداخت و در بخش دیگر یک جمع‌بندی کاربردی از موضوع ترتیل که موضوع نشست قبلی بود، ارائه خواهد داد.
محمدتقی میرزاجانی افزود: در نشست پیش‌رو ضمن قدردانی از صاحبان مقالات برگزیده، فرصت ارائه تعدادی از این مقالات فراهم خواهد شد.
دبیر اجرایی نشست چهاردهم توضیح داد: برای موضوع دعا و اذان و موضوع ترتیل، کمیته‌های جداگانه‌ای با حضور استادان و کارشناسان برجسته تشکیل داده ایم که تا پیش از برگزاری نشست، چند جلسه تشکیل خواهند داد و محققانی که شورای عالی قرآن به آنان سفارش مقاله داده، نتایج پژوهش خود را در چند مرحله به کمیته‌های مورد اشاره گزارش می‌کنند تا نتایج با پختگی و اتقان بیشتری در صحن نشست چهاردهم ارائه شود.

 

 

 


تاریخ ارسال : چهار شنبه 2 اسفند 1396
آخرین بازدید : جمعه 23 آذر 1397
تعداد بازدید کننده : 421
دفعات مشاهده : 421
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

مناجات آتش مهر/ اجرا: حسین فتحی/ شعر: استاد سازگار

حضرت زینب(سلام الله علیها)/شعر و اجرا؛ احمد بابایی

قال رسول الله صلی الله علیه وآله

گناه‌کارترین فرد در عرفات کسی است که از آن جا بازگردد در حالی که گمان می‌برد آمرزیده نخواهد شد.

(بحارالانوار:جلد 99،صفحه 248)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک