فراخوان یازدهمین دوره جایزه ادبی حضرت علی اکبر(علیه السلام) منتشر شد.

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، دبیر اجرایی جایزه ادبی حضرت علی اکبر از انتشار فراخوان رسمی آثار یازدهمین دوره این رویداد ادبی خبر داد.

«محمد برزگر» با اشاره به برگزاری این جایزه ادبی در دو بخش شعر و داستان در هفته اول اردیبهشت ماه سال 97 افزود:« در شاخه شعر سپید و کلاسیک، دو زیرشاخه «شعر پیرامون آرمان آزادی قدس شریف» و «شعر پیرامون شخصیت حضرت علی اکبر(ع)» پیش بینی شده است.»

وی افزود:«موضوعات زیرشاخه «موضوع ویژه آرمان قدس شریف» شامل عناوینی همچون « من عاشق مبارزه با صهیونیست ها هستم»، «اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید»، «پایداری مردم فلسطین در راه مبارزه با رژیم صهیونیستی»، «جوان و آرمان آزادی قدس شریف» و « وعده صادق» خواهد بود.»

به گفته برزگر، موضوعات زیر شاخه شعر پیرامون حضرت علی اکبر(ع) نیز توصیف رشادت‌ها و ارزش‌های وجودی آن حضرت به عنوان اسوه و الگوی جوان مسلمان شیعی با تکیه بر مستندات مقاتل تعیین شده است.

دبیر جایزه ادبی حضرت علی اکبر(ع) افزود:« بخش داستان کوتاه یازدهمین دوره این جایزه ادبی نیز در دو شاخه «بخش ثابت حضرت علی اکبر (ع)» و «بخش اختصاصی قدس شریف» برگزار خواهد شد.»

وی با اشاره به شرایط شرکت در این بخش گفت:« نویسندگان می‌توانند علاوه بر ارائه روایت‌هایی نو امّا امانت‌دارانه از منابع ثقه و متقن تاریخی، با خلاقیت و نوآوری و آشنایی زدایی هنرمندانه، داستان هایی خلق نمایند که به تاثیر، جایگاه و حضور زمینه های شخصیتی و سلوک، تدبیر و تصمیم حضرت علی اکبر(ع) در زندگی و جامعه امروز توجه ویژه داشته باشد.»

برزگر افزود:« در بخش اختصاصی قدس شریف نیز نویسندگان می توانند علاوه بر خلاقیت های نویسندگی در انتخاب سوژه، به حوزه هایی همچون دسیسه های مستکبران در اشغال فلسطین، مساله قوم برگزیده و ارض موعود، جوان و مساله «قدس شریف»، پایداری و مقاومت مردم فلسطین برای بازپس گیری سرزمین خود، جایگاه و نقش «قدس شریف» در جهان اسلام و  موضع گیری مسلمانان در حوزه های مختلف نسبت به اسرائیل نیز به خلق اثر بپردازند.»

به گفته دبیر اجرایی یازدهمین جایزه ادبی حضرت علی اکبر(ع) ، حداکثر آثار ارسالی شرکت کنندگان در بخش های شعر و داستان کوتاه به ترتیب 5 و 3 اثر تعیین شده است.

ضمن این که در هر زیرشاخه شعری 10 اثر و در هر زیر شاخه داستان کوتاه نیز 3 اثر به عنوان برگزیدگان یازدهمین دوره این جایزه ادبی برگزیده خواهد شد.

به گفته برزگر، علاقه مندان می توانند آثار خود را  در فرمت  WORDتا تاریخ 5 فروردین ماه 97 به پایگاه اینترنتی رسمی جشنواره به نشانی www.ayenehnabi.com ارسال کنند. ضمن این که آی دی تلگرامی @ayenehnabi نیز برای پاسخگویی به سوالات و کسب اطلاعات بیشتر درباره جزییات برگزاری این جشنواره در نظرگرفته شده است.

یازدهمین جایزه ادبی حضرت علی اکبر(ع) روزهای 5 و 6 اردی‌بهشت 1397، در شهرستان مرودشت استان فارس برگزار خواهد شد.

 

 

 

 


تاریخ ارسال : دوشنبه 23 بهمن 1396
آخرین بازدید : دوشنبه 29 بهمن 1397
تعداد بازدید کننده : 380
دفعات مشاهده : 387
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

مدح حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)/ استاد غلامرضا سازگار

سرود ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)

آلبوم صوتی مادرانه / اجرا: سید محمد سادات اخوی

قال رسول الله صلی الله علیه وآله

گناه‌کارترین فرد در عرفات کسی است که از آن جا بازگردد در حالی که گمان می‌برد آمرزیده نخواهد شد.

(بحارالانوار:جلد 99،صفحه 248)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک