موسسه هنر و ادبیات هلال

ساخت ۴۰۰ ستون دیگر طرح توسعه حرم مطهر علوی با همت خیرین.

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جانشین ستاد عتبات عالیات استان مرکزی از تعهد استان مرکزی به ساخت ۴۰۰ ستون دیگر برای حرم حضرت علی (علیه السلام) خبر داد.

خلیل نجفی در حاشیه همایش تقدیر از خادمین و خیرین عتبات عالیات و عوامل اجرایی موکبان اربعین حسینی در ساوه در خصوص برنامه‌های در حال اجرای ستاد عتبات عالیات استان مرکزی، گفت:  در سال جاری ساخت ۶۰۴ ستون صحن حرم حضرت زهرا (س) به اتمام رسیده و در ادامه امسال و سال آینده بخش عمده‌ای از نمای این صحن و ۴۰۰ ستون دیگر حرم مطهر و بخش زیارتی صحن حضرت زهرا واقع در حرم حضرت علی (ع) با همت خیرین استان تامین خواهد شد.

نجفی افزود: در استان مرکزی ستاد بازسازی عتبات عالیات فعال است و هزار و ۲۰۰ خادم در بقاع متبرکه ۱۲ شهرستان، ۶۰ شهر و ۳۳ بخش و دهستان استان مرکزی در مناسبت‌های مختلف اهداف ستاد را ترویج و کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کنند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: مردم این استان در سال جاری، بیش از 35 میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.

نجفی افزود: 10 میلیارد ریال از کمک های مردم استان مرکزی در سال جاری نقدی و بقیه به صورت غیر نقدی از قبیل طلا، نقره و سنگ های ساختمانی برای تکمیل طرح صحن حضرت زهرا (س) در مجاورت آرامگاه ملکوتی حضرت علی(ع) در نجف اهدا شد.

وی تعهد استان مرکزی در مجموعه کمک های نقدی و غیر نقدی امسال را 50 میلیارد ریال دانست و ادامه داد: بیش از 65 درصد این تعهد عملیاتی شده و با توجه به نزدیک شدن به ایام فاطمیه (س)، پیش بینی می شود 35 درصد مابقی نیز در این ایام و تا پایان سال محقق شود.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی اضافه کرد: بیش از 50 درصد از این کمک ها، از سوی مردم موحد و مومن کلانشهر اراک انجام شده و بقیه توسط سایر شهروندان در شهرستان های تابعه استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه سنگ همه این ستون ها با مشارکت یکی از صاحبان معادن سنگ محلات و خیران استان مرکزی تولید و به نجف اشرف ارسال شده است، اظهار کرد: هزینه هر یک از این ستون ها بیش از 100 میلیون ریال برآورد شده است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در 2 بخش جمع آوری و جذب کمک های مردمی و امور فنی و مهندسی در عراق فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی نه تنها در بازسازی و گسترش حرم های اهل بیت (ع) در عتبات عالیات نقش سازنده ای ایفا می کنند بلکه در عملیات طراحی، کنترل و اجرای طرح های ستاد استان های دیگر نیز نقش موثری دارند.

نجفی اظهار کرد: ساخت باب الراس حضرت عباس(ع)، ضریح مطهر ابراهیم مجاب و سقاخانه های کاظمین، سامرا، کربلا و نجف و تامین سنگ صحن حضرت زهرا (س) از جمله خدمات ستاد باسازی عتبات عالیات استان مرکزی است.

وی گفت: شماری از فعالان ساختمانی از قبیل جوشکار، بنا، معمار، کچکار، سنگ کار و برقکار از استان مرکزی به صورت داوطلبانه به عتبات عالیات اعزام شده اند و در شهر سامرا برای توسعه حرمین امامین عسگریین(ع) و صحن حضرت زهرا(س) در شهر نجف مشغول به کار هستند.

رییس ستاد عتبات عالیات شهرستان ساوه هم با بیان اینکه در سال جاری با توجه به سرانه جمعیت سهم ساوه جمع آوری پانصد میلیون تومان کمک‌های مردمی است، خواستار کمک خیرین همانند سال‌های گذشته برای تحقق این امر شد.

زنجانی با اشاره به مشارکت بی نظیر مردم ساوه در ساخت درب حرم حضرت ابولفضل (ع) گفت: مردم شهرستان ساوه تقاضا دارند تا طرحی را همانند باب الراس الشریف و درب حرم مطهر حضرت ابولفضل (ع) را به عهده بگیرند م. تا بتوانند در حرم‌های عشق و ولایت نقش افرینی کنند.

 

 

 


تاریخ ارسال : یکشنبه 24 دی 1396
آخرین بازدید : شنبه 30 دی 1396
تعداد بازدید کننده : 21
دفعات مشاهده : 21
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

تلفن گویای مذهبی سراسری هلال

قال الصادق علیه السلام

مردى خدمت پیامبر آمد و عرض کرد: اى رسول خدا، به چه کسى نیکى کنم؟ فرمود: به مادرت. عرض کرد : سپس به چه کسى؟ فرمود: به مادرت. عرض کرد: بعد از او به چه کسى؟ فرمود: به مادرت. عرض کرد: سپس به چه کسى؟ فرمود: به پدرت.  میزان‌الحکمة‌عربی:صفحه 614

مسئله روز

پاسخ : همه مراجع (به جز بهجت و صافى): اگر از آلاتى است که به لهو و حرام اختصاص دارد. نواختن آن (در هر حال) جایز نیست ولى اگر از آلات مشترک باشد استفاده از آن به منظور مشروع اشکال ندارد. تفاوتى بین مراسم عزادارى و جشن در حکم موسیقى نیست.

آیات عظام بهجت و صافى: به طور کلى نواختن با آلات موسیقى (آلات لهو) در هر حال حرام است. تفاوتى بین مراسم عزادارى و جشن در حکم موسیقى نیست.

(پرسشهاوپاسخهای‌دانشجویی،ویژۀ‌محرم،پرسش 75)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک