موسسه هنر و ادبیات هلال

نتایج مرحله سوم دوازدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن اعلام شد+اسامی.

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، نتایج مرحله سوم دوازدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم از سوی سازمان دارالقرآن الکریم اعلام شد.

از سوی سازمان دارالقرآن الکریم، ضمن انتشار اطلاعیه‌ای، نتایج مرحله سوم دوازدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم اعلام شد.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن آرزوی توفیق روزافزون، نتایج آزمون مرحله سوم دوازدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم (مصوبه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی)، اعلام می‌شود.

در همین زمینه خاطرنشان می‌شود:

قبول‌شدگان(حائزین دریافت مدرک درجه۲ و۳ غیرتکراری) باید یک قطعه عکس(۴*۳) با زمینه روشن (با پشت‌نویسی کامل)، یک برگ تصویر شناسنامه و کارت ملی خود را حداکثر تا تاریخ ۳۰/۱۰/۱۳۹۶ به آدرس: تهران- خیابان حافظ- پایین‌تر از خیابان طالقانی- خیابان رشت- پلاک ۳۹ (سازمان دارالقرآن الکریم دبیرخانه ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم)-کد پستی ۱۵۹۱۸۱۸۵۱۱ ارسال کنند.

تبصره: حافظانی که موفق به کسب مدرک با درجه اعلام شده (تکراری) در سال‌های گذشته شده‌اند، مدرک جدیدی برای ایشان صادر نمی‌شود، لذا از ارسال مجدد مدارک خودداری کنند.

حافظانی که مجاز به شرکت در مرحله چهارم طرح شده‌اند، در صورت دارا بودن ۱۰ سال سابقه تدریس در زمینه آموزش حفظ قرآن کریم، باید سوابق تدریس حفظ خود را از طریق فرم‌های مربوطه- که در اینجا آمده است- حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰ به دبیرخانه فوق ارسال کنند.

تبصره۱: پس از تأیید سوابق ۱۰ ساله توسط شورای کارشناسی، به افراد تأیید شده شش‌ماه فرصت مطالعه داده خواهد شد. همچنین زمان(حدوداً آذرماه سال ۱۳۹۷) و مکان دقیق برگزاری آزمون این مرحله به‌همراه منابع آزمون پس از تأیید سوابق تدریس حفظ، طی نامه رسمی به اطلاع ایشان خواهد رسید.

تبصره۲: عدم ارسال به موقع سوابق به منزله انصراف از حضور در مرحله چهارم خواهد بود.

تبصره ۳: منابع آزمون مرحله چهارم به شرح جدول زیر خواهد بود:

ردیف

عنوان

منبع آزمون

تعداد سؤالات

تستی

تشریحی

۱

علوم قرآنی

کتاب علوم قرآنی-تألیف آیت الله معرفت- انتشارات سمت

۱۰

۵

۲

تفسیر

سُوَر منتخب از تفسیر نمونه(تألیف آیت الله مکارم شیرازی)با حذف بخشهایی که با عنوان نکات و نکات تفسیری آمده است: حمد، بقره، آل عمران، نساء، مائده، انفال، توبه، هود، یوسف، اسراء، نحل، مومنون، احزاب، حجرات، انسان، یس، لقمان، قیامه، صف، جمعه، منافقون، تغابن، روم، عنکبوت، دخان، واقعه، ملک، رحمان، حشر، حدید و جزء سی ام قرآن کریم

۴۰

۲۰

براساس مصوبه چهل و سومین جلسه شورای کارشناسی و تخصصی طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در تاریخ ۳/۲/۱۳۹۳ قبولی مراحل اول و سوم حفاظی که مجاز به شرکت در مرحله چهارم طرح شده‌اند، تا زمان ارسال سوابق تدریس ۱۰ ساله توسط ایشان، محفوظ خواهد بود.

حافظانی که در سال جاری برای اولین بار مجاز به شرکت در مرحله سوم طرح شده‌اند و حد نصاب لازم را برای دریافت مدرک درجه ۲ و یا شرکت در مرحله چهارم کسب نکرده‌اند می‌توانند، بدون حضور در آزمونهای مرحله اول و دوم سیزدهمین دوره– پس از ثبت نام(همزمان با تمامی متقاضیان که از ۷ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ آغاز خواهد شد)– در آزمون مرحله سوم سیزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان در سال ۱۳۹۷ شرکت کنند.

دریافت نتایج مرحله سوم دوازدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن

 

 

 

 


تاریخ ارسال : شنبه 23 دی 1396
آخرین بازدید : شنبه 30 دی 1396
تعداد بازدید کننده : 26
دفعات مشاهده : 26
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

تلفن گویای مذهبی سراسری هلال

قال الصادق علیه السلام

مردى خدمت پیامبر آمد و عرض کرد: اى رسول خدا، به چه کسى نیکى کنم؟ فرمود: به مادرت. عرض کرد : سپس به چه کسى؟ فرمود: به مادرت. عرض کرد: بعد از او به چه کسى؟ فرمود: به مادرت. عرض کرد: سپس به چه کسى؟ فرمود: به پدرت.  میزان‌الحکمة‌عربی:صفحه 614

مسئله روز

پاسخ : همه مراجع (به جز بهجت و صافى): اگر از آلاتى است که به لهو و حرام اختصاص دارد. نواختن آن (در هر حال) جایز نیست ولى اگر از آلات مشترک باشد استفاده از آن به منظور مشروع اشکال ندارد. تفاوتى بین مراسم عزادارى و جشن در حکم موسیقى نیست.

آیات عظام بهجت و صافى: به طور کلى نواختن با آلات موسیقى (آلات لهو) در هر حال حرام است. تفاوتى بین مراسم عزادارى و جشن در حکم موسیقى نیست.

(پرسشهاوپاسخهای‌دانشجویی،ویژۀ‌محرم،پرسش 75)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک