مراسم عزاداری حسینیه امام خمینی از رادیو پخش می‌شود/ میز گرد محرمی در رادیو ایران.

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از تسنیم، بخش هایی از مراسم عزاداری ایام محرم در حسینیه امام خمینی با حضور رهبر معظم انقلاب شود. همچنین با حضور جوانان، به مناسبت شهادت حضرت  امام زین العابدین(علیه السلام)  دو میزگرد نوای عشق در رادیو ایران برگزار می‌شود.

علاقمندان به بهره برداری از مراسم عزاداری ایام محرم در حسینیه امام خمینی(ره) می‌توانند از هفتم تا یازدهم مهر شنونده ویژه برنامه «عقیق» در ساعت 19:05 باشند.

در این برنامه  بخش هایی از مراسم عزاداری ایام محرم در حسینیه امام خمینی با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ، مداحی ها، سخنرانی ها انقلاب اسلامی در ویژه برنامه «عقیق» پخش می‌شود. برنامه با متن وردی آغاز و سپس بخش هایی از سخنرانی های هر شب این مراسم پخش خواهد شد، آنونس، مداحی و متن های موضوعی از دیگر بخش های برنامه در طول سی دقیقه خواهد بود.

ویژه برنامه «عقیق» به تهیه کنندگی حسین معصومی پخش می شود.

میز‌گرد« نوای عشق»

 در راستای اطلاع رسانی پیرامون وقایع تاریخی بعد از عاشورا و نقش اهل بیت (ع) در تبیین مفاهیم و پیام عاشورا،همچنین یاداوری و تاکید بر ضرروت احساس مسئولیت و   اثرگذاری.خصوص  رویدادهای فرهنگی و اجتماعی میز گرد« نوای عشق»  پخش می شود . 

این برنامه به صورت میزگرد و در فضایی گفتگو محور با حضور کارشناس  مجری و کارشناس به مباحثی همچون وقایع تاریخی بعد از عاشورا و نقش حضرت سجاد(ع)  و اهل بیت(علیهم السلام) در تبیین ابعاد مختلف قیام و پیام عاشورا  می پردازد.

در بخش اول برنامه در قالب روایت هایی به وقایع بعد از عاشورا پرداخته خواهد شد  و این مضامین با حضور کارشناس حضور ی و  تلفنی  تبیین و تعمیق خواهد شد. در ادامه در کنار روایتهای مربوط  به نقش اهل بیت و حضرت سجاد پس از روز عاشورا ، در میزگرد به گفتگو پیرامون چرایی، کیفیت و تاثیر این  عملکرد می پردازد.

سپس  به جمع کارشناس حضوری و تلفنی دو جوان ترجیحا جوانان فعال و موثر در حوزه فرهنگی نیز افزوده خواهند شد و محور موضوعی گفتگو به سمت چگونگی الگوگیری از نقش اهل بیت در تبیین مفاهیم عاشورا  در جامعه و شرایط امروز جهت تاثیر گذاری فرهنگی رفته و ادامه خواهد یافت. 

میز گرد «نوای عشق»با تهیه کنندگی عبدالله علایی از گروه رویدادها و اندیشه دهم و یازدهم مهر ساعت 12:45 تا 13:25 از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

 

 

 

 


تاریخ ارسال : سه شنبه 4 مهر 1396
آخرین بازدید : جمعه 3 خرداد 1398
تعداد بازدید کننده : 524
دفعات مشاهده : 525
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

مناجات ماه رمضان

سرود میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام

نوحه شهادت حضرت علی علیه السلام

قال رسول الله صل الله علیه واله و سلّم

آگاه باشید هر کس علی را دوست داشته باشد خداوند حکمت را در قلب او، و راستی و درستی را بر زبان او جاری سازد و درهای رحمت خود را برای او باز کند.

(البحار: جلد 27، صفحۀ 89،114)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک