رئیس هیات مدیره بنیاد دعبل خراعی: 10هزار مداح در انتظار بیمه هستند.

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دعبل، رئیس هیات مدیره بنیاد دعبل خراعی گفت: درحدود 12 هزار مداح تحت پوشش این بنیاد هستند ولی به دلیل عدم تخصیص بودجه فقط توانسته ایم 2 هزار نفر از آنان را بیمه کنیم و 10 هزار مداح در انتظار دریافت امکانات مانند بیمه هستند.

علی عظیمی گفت: این مسئله از سوی بنیاد دعبل به کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی اعلام شده و آنها نیز اقرار داشته اند مداحان و ستایشگران اهل بیت باید مثل بسیاری از اقشار جامعه مانند هنرمندان، قالیبافان و سایر صنوف از امکاناتی همچون بیمه تامین اجتماعی برخوردار باشند.
وی افزود: نمایندگان مجلس تایید می کنند که بودجه بنیاد دعبل حداقل باید چهار برابر میزان کنونی آن باشد تا بتوان پوشش بیمه را برای مداحان ایجاد کرد.
عظیمی افزود: بودجه کنونی این بنیاد حدود هفت میلیارد تومان است که برای تامین حداقل امکانات مداحان مانند بیمه تامین اجتماعی نیازمند بودجه ای بالغ بر20 میلیارد تومان هستیم تا بتوانیم 12 هزار مداح را تحت پوشش بیمه قرار دهیم و این مداحان حداقل بتوانند به مسائل درمان خود و خانواده خود بپردازند.
وی میزان حق بیمه هر مداح را 27 درصد دانست که 20 درصد آن از سوی بنیاد و هفت درصد از سوی مداح پرداخت می شود و برخی از آنان نیز حتی نمی‌توانند همین هفت درصد را پرداخت کنند.
عظیمی گفت: بازنشستگی، ازکارافتادگی و سایر مزایا مورد نیاز مداحان است و هیچ نهادی به عنوان متولی مسائل مداحان نیست، وظیفه ما شناسایی مداحان است و وظیفه دولت بیمه کردن آنان است.
وی اضافه کرد: برخی از مداحان افرادی شناخته شده و دارای اعتبار هستند ولی به دلیل مشکلات مالی نمی توانند برای درمان خود به بیمارستان مراجعه کنند. بنیاد دعبل درصورت اعلام نیاز استان ها تلاش دارد تا مشکلات آنان را برطرف کند ولی ما بودجه مشخصی برای این کار نداریم.
عظیمی تعداد مداحان و ستایشگران اهل بیت در کشور را بر اساس اعلام کانون مداحان ۵۰ هزار نفر دانست و گفت که از این تعداد ۱۲ هزار نفر شرایط بیمه شدن را دارند.

 

تاریخ ارسال : شنبه 11 شهریور 1396
آخرین بازدید : یکشنبه 5 خرداد 1398
تعداد بازدید کننده : 660
دفعات مشاهده : 661
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

مناجات ماه رمضان

سرود میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام

نوحه شهادت حضرت علی علیه السلام

قال رسول الله صل الله علیه واله و سلّم

آگاه باشید هر کس علی را دوست داشته باشد خداوند حکمت را در قلب او، و راستی و درستی را بر زبان او جاری سازد و درهای رحمت خود را برای او باز کند.

(البحار: جلد 27، صفحۀ 89،114)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک