استاد غلامرضا سازگار: شعرهای خوش مضمون و واضح بخوانید.

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایرنا، غلامرضا سازگار شاعر آئینی از مداحان اهل بیت خواست تا اشعار سطح بالایی بخوانند که خوش مضمون و واضح باشد.

سازگار روز چهارشنبه به مناسبت چاپ ششمین جلد از کتاب نخل میثم به خبرنگار معارف ایرنا گفت: فرهنگ برخی افراد به گونه ای است که از شعرهای سطح پائین استفاده می کنند و برخی از مداحان که فرهنگ بالا دارند از اشعاری با مضامین قوی و سطح بالا استفاده می کنند از مداحان می خواهم تا شعرهای خوش مضمون و واضح مثل آثار سعدی را بخوانند که هم شعرهای قوی دارد و هم قابل فهم برای همگان است.
وی درباره کتاب جدیدش گفت: جلد ششم نخل میثم که به زیر چاپ رفته و تا اول محرم آماده می شود، شامل اشعاری در مدح و رثای 14 معصوم علیه السلام است و هیچ شعر تکراری در آن وجود ندارد.
رئیس خانه مداحان افزود: در مناسبت های مختلف مذهبی اشعاری را سروده ام که پس از یکی دو سال در قالب کتاب نخل میثم منتشر شده و اشعار جلد ششم نیز بر همین اساس تنظیم شده است.
سازگار با تلاوت بخشی از آیه چهلم سوره نمل «هذا من فضل ربی» گفت: بسیاری از شعرهای من چاپ نشده و برخی نیز گمشده است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام حسین فتحی مدیر موسسه هنر و ادبیات هلال گفت: ششمین جلد از مجلدات نخل میثم که گردآوری آن در کارگروه کارشناسی این موسسه به پایان رسیده، همزمان با فرارسیدن ماه محرم چاپ و در سراسر کشور توزیع می شود.
وی افزود: بسیاری از مخاطبان، استاد غلامرضا سازگار را با مجلدات نخل میثم درک کرده اند. البته در سال های اخیر موسسه هنر و ادبیات هلال در راستای تحقق بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش شعر خوب توانسته است آثار متعددی چون مجلدات صدف نبوت، یک ماه خون گرفته، بهار امامت و آتش مهر از استاد سازگار را با حمایت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی برای مناسبت های گوناگون گردآوری و چاپ نماید که از این میان می‌توان اشاره ویژه‌ای به کتاب نخلستان داشت.
فتحی با توضیح اینکه کتاب نخلستان در واقع گزیده ای از مجلدات نخل میثم یک تا پنج و برخی از کتاب های مناسبتی منتشر شده در موسسه هلال است خاطر نشان کرد: این کتاب به همت یوسفعلی میرشکاک گردآوری شده است و علاقه مندان به آشنایی کامل با مجلدات نخل میثم می توانند با مطالعه کتاب های نخلستان و نخل میثم 6 تا حدود زیادی به این مهم دست یابند.
موسسه هنر و ادبیات هلال که به صورت تخصصی در زمینه شعر آئینی فعالیت دارد و منبعی برای مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) محسوب می شود، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است.

تاریخ ارسال : چهار شنبه 4 مرداد 1396
آخرین بازدید : سه شنبه 26 شهریور 1398
تعداد بازدید کننده : 1249
دفعات مشاهده : 1321
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

نوحه خبر داغ با صدای شهروز حبیبی

محمود کریمی/ شعری برگرفته از یک ماه خون گرفته 13

محمود کریمی/نوحه‌ای برگرفته از یک ماه خون گرفته 12

شام غریبان.بیت رهبری/ محمود کریمی. شعر: استاد سازگار

قال زین العابدین علیه السلام

هر مؤمنی که چشمانش برای کشته شدن حسین (ع) گریان شود به طوری که اشک بر گونه‌هایش سرازیر گردد، خداوند به سبب آن، او را در غرفه‌های بهشتی جای دهد که روزگاران درازی را در آنها به سر برد.

 (میزان‌الحکمة: 4265) 

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک