احداث تونل رابط حرم امام حسین (علیه السلام) به حرم حضرت عباس(علیه السلام)

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از خبرگزاری حوزه، آستان مقدس حسینی از پروژه احداث بزرگترین تونل خدماتی که حرم امام حسین (علیه السلام) به حرم حضرت ابا الفضل العباس (علیه السلام) وصل می کند، خبر داد.

آستان مقدس حسینی از پروژه احداث بزرگترین تونل خدماتی که حرم امام حسین(علیه السلام) به حرم حضرت ابا الفضل العباس(علیه السلام) وصل می کند، خبر داد.

یکی از مسئولین آستان حسینی گفت: این پروژه یکی از مهمترین پروژه هایی است که در سال های آینده اجرایی خواهد شد و این به خاطر از راه ارتباطی است که از زیر زمین بین دو حرم مطهر برقرار می شود.

وی افزود: ورودی این تونل از خیابان "روضتین" واقع در غرب صحن حرم امام حسین(ع) و خروجی آن در قسمت جنوبی صحن باب القبه است و ورودی دیگر آن در باب القبله حرم حضرت عباس(ع) و خروجی دیگر آن در خیابان میثم تمار است. همچنین یک ورودی در منطقه باب طویریج و یک خروجی در باب بغداد قرار داده شده است.

این مسئول اشاره کرد: این پروژه مساحت بزرگ و راه هایی را برای سهولت حرکت بین حرم امام حسین(ع) و حرم حضرت عباس(ع) به ویژه در زیارت های میلیونی فراهم می کند.

منطقه اطراف حرم امام حسی (ع) شاهد پروژه های توسعه ای است که مساحت آن به 52 هزار متر می رسد و این بخش اول از پروژه راهبردی است که مساحت آن بیش از نیم میلیون متر مربع می باشد.

تاریخ ارسال : شنبه 15 دی 1397
آخرین بازدید : سه شنبه 6 اسفند 1398
تعداد بازدید کننده : 352
دفعات مشاهده : 352
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

من هم در خانه شما پیر شدم

کلیپ ویژه میلاد امام باقر علیه السلام

سرود میلاد حضرت باقر علیه السلام

مدح حضرت ام البنین سلام الله علیها

قال الکاظم علیه السلام

رجب ماه بزرگی است که خداوند خوبیها را در آن افزون گرداند و از گناهان بندگانش درمی‌گذرد و هر کس یک روز از رجب را روزه بدارد آتش جهنم از او دور می‌گردد.

(وسائل الشیعه: جلد 10، صفحه 473)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک