آغاز سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در گتوند

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، دبیر علمی «سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر» گفت: مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره از جشنواره شعر فجر روز چهارشنبه هفته جاری در گتوند بر سر مزار زنده یاد «قیصر امین‌پور» برگزار می‌شود.

بهمن ساکی دبیر علمی «سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر» اظهار داشت: مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره از جشنواره شعر فجر روز چهارشنبه هفته جاری در گتوند بر سر مزار زنده یاد «قیصر امین‌پور» کلید زده می‌شود.

وی ادامه داد: در این مراسم آغازین تعدادی از شاعران حضور خواهند داشت و مراسمی را برپا می‌کنیم در ادامه نیز از ساعت ۱۵ بعداز ظهر مراسم ویژه‌ای را نیز خواهیم داشت.

ساکی در ادامه با بیان اینکه چرا آثار مشترک در حیطه داوری قرار نمی‌گیرند، توضیح داد: آثار مشترک به این دلیل که اغلب گردآوری بوده و داوری به عنوان اثر مستقل شاعر امکان پذیر نیست و نام چند اثر، شاعر و اسامی متعدد آمده از این رو امتیاز دادن دشوار است و بنابراین ارزیابی اینگونه آثار به عنوان اثر مستقل یک نفر امکان پذیر نیست.

وی در پاسخ به اینکه آثار این دوره را در چه سطح کیفی و کمی ارزیابی می‌کنید توضیح داد: با توجه به اینکه هر دوره آثار متناسب با زمانه خود را دارد، در این دوره نیز چنین رنگی از زمانه در اشعار متجلی است. اما آثار خوبی در چرخه داوری دیده شد.

ساکی درباره داوری ها تاکید کرد: داوری ها به پایان نرسیده و در حال انجام است، این داوری تا زمانی که به کتاب یا کتاب‌های پایانی برسیم ادامه خواهد داشت.

دبیر علمی این دوره از شعر فجر تصریح کرد: آثار یا توسط ناشر، یا مولف و یا از طریق آمار خانه کتاب تهیه شده است، بر این اساس اعلام کرده‌ایم چنانچه بازهم کتابی به دستمان برسد داوری خواهیم کرد، هرچند پایان مهلت در فراخوان تا ۷ دی ماه اعلام شده بود. اما تا روزی که داوری می‌کنیم اگر باز هم اثر جدید به دستمان برسد بررسی خواهد شد.

دبیر علمی «سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر» درباره برنامه‌های محفلی در استان‌ها، آن را منوط به بررسی آب و هوا و برنامه‌های بخش اجرایی دانست.

 

 

 


تاریخ ارسال : شنبه 8 دی 1397
آخرین بازدید : یکشنبه 4 اسفند 1398
تعداد بازدید کننده : 363
دفعات مشاهده : 363
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

من هم در خانه شما پیر شدم

سرود میلاد امام باقر علیه السلام

سرود میلاد حضرت باقر علیه السلام

مدح حضرت ام البنین سلام الله علیها

قال رسول الله صل الله علیه واله و سلّم

پیامبراکرم (ص) به جابر فرمود: «تو پسرم محمّد باقر (ع) را خواهى دید. او دانش را می ‏شکافد، هنگامى که او را دیدى سلام مرا به وى برسان».

(نهج الحق و کشف الصدق: صفحه 257)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک