برگزاری دومین دوره آموزش کارگزاران فرهنگی کاروان‌های زیارتی

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، دومین دوره آموزش کارگزاران فرهنگی کاروان‌های زیارتی با حضور یک هزار و 550 نفر از افراد واجد شرایط در استان قم برگزار می‌شود.

 دومین دوره آموزش کارگزاران فرهنگی حج، عمره و عتبات برگزار می‌شود که در مرحله نخست با توجه به نیاز به کارگزاران فرهنگی برای مناسک حج تمتع و کاروان‌های عتبات، از افراد واجد شرایط برای حضور در این دوره‌ها ثبت‌نام به عمل آمد.
بر همین اساس در آبان‌ماه سال جاری یک هزار و ۵۵۰ نفر از افراد واجد شرایط در این دوره‌ها نام‌نویسی کردند تا در دوره‌های آموزش‌های بدو خدمت و ضمن خدمت و تکمیلی ویژه کارگزاران فرهنگی حج، عمره و عتبات عالیات شامل روحانیان، معین، معینه‌ها و مداحان کاروان‌ها شرکت کنند.
با توجه به لزوم آموزش‌های مختلف برای این افراد کلاس‌هایی در استان قم برگزار می‌شود که در این دوره  یک هزار و ۲۶۰ نفر از روحانیان و مداحان برای شرکت در دوره‌های آموزشی بدو خدمت و تکمیلی عتبات عالیات و همچنین ۲۹۰ نفر در دوره‌های آموزشی بدو خدمت و ضمن خدمت حج و عمره ثبت‌نام و انتخاب واحد کرده‌اند.
پس از پایان دوره، افراد در آزمون نهایی شرکت کرده و در صورت کسب حدنصاب امتیاز و داشتن صلاحیت‌های لازم برای انجام خدمت و روند اعزام همراه با کاروان‌های زیارتی به مدیریت جذب و سازماندهی معرفی می‌شوند.
همچنین قرار است دوره‌هایی به صورت الکترونیکی برای افراد برگزار شود که تا برخی از دروس به صورت آنلاین برای آن‌ها ارائه شود.

 

 


تاریخ ارسال : یکشنبه 2 دی 1397
آخرین بازدید : یکشنبه 26 اسفند 1397
تعداد بازدید کننده : 88
دفعات مشاهده : 88
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

دعای تحویل سال نو / اجرا: مسعود کهریزی

ویژه برنامه فرا رسیدن بهار طبیعت وعید نوروز

مدح امیر مومنان حضرت امام علی(علیه السلام)

قال رسول الله صلی الله علیه وآله

گناه‌کارترین فرد در عرفات کسی است که از آن جا بازگردد در حالی که گمان می‌برد آمرزیده نخواهد شد.

(بحارالانوار:جلد 99،صفحه 248)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک