بازگشایی مرز خسروی در اربعین ۹۷ منتفی است.

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به عدم بازگشایی مرز خسروی در اربعین امسال، گفت: با وجود آمادگی ایران برای بازگشایی مرز خسروی، دولت عراق امکان تأمین امنیت در این مرز را ندارد، بنابراین بازگشایی مرز خسروی برای اربعین ۹۷ منتفی است.

شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به مشخص شدن تکلیف مرز خسروی، اظهار داشت: در جلسه‌ای که با مسؤولان عراقی داشتیم، دولت عراق اعلام کرد امکان تأمین امنیت در مرز خسروی را ندارد، بنابراین مرز خسروی برای اربعین ۹۷ بازگشایی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ما بسترهای لازم برای بازگشایی مرز خسروی را تأمین کرده بودیم، افزود: با توجه به اینکه دولت عراق تضمینی برای امنیت زائران اربعین در این مرز نمی‌دهد، ما نیز نمی‌توانیم خطر کرده و زائران را به سمت مرز خسروی هدایت کنیم.

حیدری با اشاره به عدم بازگشایی مرز خسروی در اربعین امسال، خاطر نشان کرد: زائران برای تردد به سه مرز مهران، شلمچه و چذابه حرکت کنند و از حضور در مرز خسروی بپرهیزند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین به مذاکرات با عراق برای بازگشایی مرز خسروی در بعد از اربعین امسال اشاره کرد و گفت: ما به دستگاه‌هایی که در مرز خسروی مأمور بازرسی هستند، اعلام کردیم بازرسی و فعالیت مستمر را ادامه دهند و این اقدامات تنها برای تردد زائر و مسافر در ایام اربعین نباشد.

وی با بیان اینکه  مرز خسروی بهترین مرز برای تردد زائران است، افزود: ۹۰ درصد امکانات در مرز خسروی آماده است. همچنین در این مرز بیش از ۲۳ هتل و زائرسرا در این مرز واقع و یکی از شکیل‌ترین پایانه‌های مرزی به شمار می‌رود که کوتاه‌ترین مسیر را نیز به بغداد دارد، اما چون دولت عراق تصمیمی برای امنیت زائران اربعین در این مرز نمی‌دهد، ما هم امکان بازگشایی این مرز را نداریم اما قرار است بعد از اربعین حسینی برنامه‌هایی برای بازگشایی مرز خسروی و تردد زائران از این مرز داشته باشیم.

به گزارش فارس، سال گذشته با توجه به آمادگی ایران برای بازگشایی مرز خسروی و اعلام مسؤولان مبنی بر تلاش برای بازگشایی این مرز مهم، بسیاری از زائران اربعین حسینی برای حرکت به سمت عراق در این مرز حضور یافته و به دلیل عدم بازگشایی مرز خسروی ساعت‌ها و حتی چندین روز پشت مرز منتظر بودند و پس از عدم بازگشایی مرز خسروی، به سمت مرز مهران حرکت کردند.

 

 

 

 

 


تاریخ ارسال : شنبه 28 مهر 1397
آخرین بازدید : سه شنبه 12 فروردین 1399
تعداد بازدید کننده : 324
دفعات مشاهده : 327
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

سرود میلاد حضرت علی اکبر (ع)

شعر ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام

شعر موالید امام حسین و حضرت عباس علیهم السلام

ولادت حضرت ابالفضل العباس علیه السلام

قال رسول الله صل الله علیه وآله و سلّم

خداوند جوانی را که جوانی خویش را در راه طاعت خداوند متعال بگذارند دوست می‌دارد.

(میزان الحکمة: 3206)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک