زیارت مادر امام رضا(علیه السلام) در مدینه منوره.

 

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، هم‌زمان با ۲۳ ذی‌القعده روز زیارتی امام رضا(علیه السلام)، جمعی از زائران مدینه منوره در مشربه ام‌ ابراهیم، محل تدفین «نجمه» مادر حضرت امام رضا(علیه السلام)، زیارت آن حضرت را قرائت کردند.

مشربه ام ابراهیم در مدینه منوره در شمال منطقه بنی قریظه، در حره شرقی واقع است؛ جایی که به آن دشت نیز می گویند. ابراهیم فرزند پیامبر اعظم(ص) نیز در اینجا به دنیا آمده است و از اماکنی است که در روایتی از امام صادق(ع) نماز خواندن و زیارت آن توصیه شده است.
در این مشربه مسجدی بنا شده بود که در حال حاضر اثری از آن باقی نمانده است. این مکان تا سال‌های اخیر برقرار بود اما آثار ابنیه از بین رفته و تنها قبرستانی باقی مانده که دیوار بلندی آن را محصور کرده است.
یکی از قبرهای آنجا مربوط به نجمه مادر امام رضا(ع) است.

 

 

 

 

 

 

 


تاریخ ارسال : سه شنبه 16 مرداد 1397
آخرین بازدید : یکشنبه 5 خرداد 1398
تعداد بازدید کننده : 258
دفعات مشاهده : 258
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

مناجات ماه رمضان

سرود میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام

نوحه شهادت حضرت علی علیه السلام

قال رسول الله صل الله علیه واله و سلّم

آگاه باشید هر کس علی را دوست داشته باشد خداوند حکمت را در قلب او، و راستی و درستی را بر زبان او جاری سازد و درهای رحمت خود را برای او باز کند.

(البحار: جلد 27، صفحۀ 89،114)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک